Przepływ – Warsztaty Contact Improvisation

18-19 luty Poznań

Przepływ (flow) to stan psychiczny, w którym z pełnym zaangażowaniem zanurzamy się w nurcie naszego życia. Każdą cząstką siebie odczuwamy przepływ energii, jesteśmy skoncentrowani, tu i teraz, obecni i zaangażowani. Jednocześnie będąc w przepływie doświadczamy przyjemności bycia we własnym ciele i działania. Czujemy się właściwie, jesteśmy na właściwym miejscu, czasie i robimy właściwe rzeczy. Zatopienie w teraźniejszości przywołuje nasza pełną obecność.


Contact Improvisation stwarza warunki i możliwość bycia w przepływie, polega na uwolnieniu umysłu od rezultatu i praktykowaniu uważności w odniesieniu do siebie, partnera podczas kontaktu, jaki się wzajemnie stwarza. Wszystko powstaje w jednym momencie i w jednym momencie się rozpuszcza. Dochodzi do przepływu komunikatów, wymiany energii, z której powstaje nowa jakość i potencjał do kolejnego ruchu, następnej kreacji i kolejnego spotkania.
Chcąc doświadczyć przepływu będziemy pracować ze:
Świadomością ciała, ruchem organicznym i anatomią w ruchu, które wpływają na pogłębienie łączności ze sobą i z otoczeniem
Improwizacją pozwalającą spontanicznie wydobyć potencjału ruchowy, który uruchamia kreatywność
Techniką Contact Improvisation

Prosimy zabrać ze sobą wygodny strój nie krępujący ruchów i wodę do picia.
Tańczymy boso lub w skarpetach.

Zajęcia prowadzą:
Dorota Kamecka i Aga Rybak.
Obie tańczą, uczą, organizują warsztaty i projekty od kilku lat aktywnie współtworząc środowisko Contact Improvisation. Tworzą także znany Festiwal CYRKULACJE “Żywe Kultury Ruchu”. Są adeptkami i organizatorkami Academy of New Dance and Improvisation we Wrocławiu oraz wielu międzynarodowych warsztatów. Uczyły się m.in. u Milana Kozanka, Zuny Vesan Kozankovej, Yaniva Mintzera, Iwony Olszowskiej, Adriana Russi, Daniela Wernera, Mari Grudskaya, Alicjii Greyson,Lisy Nelson, Daniela Lepkoffa i nieustannie rozwijają swój własny warsztat.

Termin:
Sobota 18 luty 2017: w godzinach 12:00 – 14:30 oraz 16:00 – 18:30
Niedziela 19 luty 2017: w godzinach 11:00 – 13:30 oraz 15:00 – 17:30

Miejsce:
Dom Dźwięku
ul. Sikorskiego 18
Poznań
domdzwieku.pl

Zapisy/Informacje:
Anna Zdebska tel. 508 418 248